Tysiąc ton ziemi, duże głazy i bale drewna. Impreza motocyklowa wraca do Krakowa

fot. materiały prasowe
Dwa polskie miasta znajdują się w kalendarzu mistrzostw świata SuperEnduro na sezon 2022/2023. Inauguryjna runda tradycyjnie odbędzie się w Krakowie (10 grudnia), a zakończenie zaplanowano 18 marca w Gliwicach.
W zbliżającym się sezonie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM zaplanowała aż siedem rund mistrzostw świata SuperEnduro. Poza rozpoczęciem i zakończeniem w krakowskiej i gliwickiej arenie, zawodnicy będą rywalizować na torach w Riesie (7 stycznia, Niemcy), Budapeszcie (4 lutego, Węgry), Nicei (17 lutego, Francja) i Jerozolimie (2 marca, Izrael). Do potwierdzenia została jeszcze jedna lokalizacja zawodów zaplanowanych na 21 stycznia. 

– To ogromny zaszczyt dla nas Polaków, jak i promotora tego niesamowitego wydarzenia, że otrzymaliśmy możliwość organizacji dwóch najbardziej prestiżowych rund całego cyklu. Dołożymy wszelkich starań, aby obydwie rundy były zorganizowane na najwyższym światowym poziomie – mówi Tomasz Gagat, promotor SuperEnduro w Polsce.

MŚ FIM SuperEnduro rozpoczną się w Krakowie już po raz piąty. Poprzednie rundy otwierały sezony w latach 2016-2019. Wśród uczestników nie zabraknie polskiego duetu Tadeusz Błażusiak – Dominik Olszowy. Pierwszy z nich jest sześciokrotnym mistrzem świata i trzykrotnym zdobywcą krakowsiego hat-tricku. Olszowy to mistrz świata juniorów, który przechodzi do rywalizacji w najwyższej klasie startowej prestige.

Widowiskowy tor w Tauron Arenie Kraków

Na początek mistrzostw organizatorzy zapowiadają ceremonię otwarcia okraszoną dużą dawką ognia, muzyki, tańca i świateł. Następnie sportowcy na motocyklach zmierzą się z rywalami i widowiskowym torem, utworzonym z tysiąca metrów sześciennych ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów.

Drzwi Tauron Areny zostaną otwarte 10 grudnia o godzinie 16. O 17.30 rozpocznie się wyścig Pucharu Europy, a pół godziny później oficjalne otwarcie. Impreza potrwa do godziny 21. Kibice zobaczą także wyścigi dzieci i będą mogli zebrać autografy.