Uczestników maratonu wokół Błoń wybrał generator liczb losowych

Cracovia Maraton. Zdjęcie archiwalne fot. Justyna Kaminska
Chętnych było ponad 300, wolnych miejsc – 200. 8 listopada w biegu maratońskim w ramach PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e) pobiegną ci, którzy mieli szczęście w losowaniu i do 15 października wpłacą minimum 100 złotych opłaty startowej.
Epidemia nie pozwoliła zorganizować dużego biegu na 42 km 195 m wiosną, odwołany został też rezerwowy termin jesienny. 8 listopada dojdzie jednak do symbolicznej rywalizacji maratońskiej wokół Błoń. Niespełna 12 okrążeń będzie mogło pokonać – przy zachowaniu reżimu sanitarnego – 250 osób. 50 numerów startowych Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zarezerwował dla partnerów i sponsorów imprezy. Pozostałe 200 rozlosował wśród 329 zapisanych osób – 291 mężczyzn i 38 kobiet – generator liczb losowych.

Powstała też lista rezerwowa 100 biegaczy, jeżeli ktoś zrezygnuje z udziału i do 15 października nie ureguluje opłaty startowej. Osoby, które nie zrobią tego w podanym terminie, zostaną wykreślone z listy 19 października, a w ich miejsce zostaną wówczas wpisane kolejne osoby z listy rezerwowej. Termin wpłat dla listy rezerwowej upłynie 22 października.

Opłata wynosi minimum 100 złotych. Suma uzbierana od uczestników zostanie przekazana na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Projekt PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e) to także specjalna charytatywna sztafeta maratońska na bieżniach z udziałem znanych sportowców, aktorów i partnerów biegu, a także wirtualne zmagania dla biegaczy i rolkarzy dzięki aplikacji PZU Cracovia Maraton. O szczegółach pisaliśmy w TYM MIEJSCU.