Utalentowany piłkarz Cracovii po operacji. Przeprowadził ją lekarz reprezentacji

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Kontuzja kolana Kacpra Śmiglewskiego, 19-letniego napastnika Cracovii, okazała się na tyle poważna, że potrzebny był zabieg.

Młodzieżowy reprezentant Polski wrócił z problemem zdrowotnym ze zgrupowania w Turcju. Wystąpił w sparingach z Debreceni VSC (strzelił gola) i Sturmem Graz, ale w ostatniej grze przeciwko Zorii Ługańsk już go zabrakło. – Podczas treningów w Beleku Kacper Śmiglewski doznał kontuzji kolana – mówi Jacek Zieliński, trener Cracovii. Po przylocie do Polski Śmiglewski przeszedł badania i zapadła decyzja o operacji stawu kolanowego lewego, która odbyła się 1 lutego. Przeprowadził ją Jacek Jaroszewski, znany ortopeda, od wielu lat współpracujący z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Piłkarz rozpoczął już rehabilitację. 

Kacper Śmiglewski kontuzjowany

Cracovia nie informuje jak długo może pauzować Śmiglewski. Drużyna i młody piłkarz mogą jednak mówić o sporym pechu, bo 19-latek niewątpliwie ma talent i na wiosnę nadal miał się rozwijać. Przymusowa przerwa na pewno na chwilę zatrzyma ten proces. W rundzie jesiennej czasem pomagał juniorom, a w seniorach rozegrał 15 meczów (12 w lidze, trzy w Pucharze Polski) i strzelił jednego gola. Trener Zieliński zostaje z trzema napastnikami: Benjaminem Kallmanam, Patrykiem Makuchem i Szymonem Dobą, równolatkiem Śmiglewskiego, który był w Turcji, ale w oficjalnym meczu pierwszej drużyny jeszcze nie zadebiutował.

Ze zgrupowania nad Bosforem Pasy wróciły z dwoma kontuzjowanymi graczami. W spotkaniu z Węgrami delikatnego urazu kolana (więzadła poboczne) doznał Kamil Glik. Były reprezentant kraju ma pauzować jeszcze przez około miesiąc.