W Grzegórzkach powstaje pływalnia w stylu japońskim [ZDJĘCIA]

Budowa basenu w Grzegórzkach, kwieceń 2020a fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Do końca czerwca przy ulicy Eisenberga ma zostać zamontowana niecka w hali basenowej. W lipcu dach i elewacja będą pokryte łupkiem norweskim.

W Grzegórzkach, na terenie po dawnych basenach „Polfy”, trwa budowa dwóch budynków o łącznej długości 137 metrów. W jednym z nich znajdzie się między innymi kryta pływalnia z dwoma basenami (25x16 m i 16x5 m). To pierwszy etap planowanego przy ulicy Eisenbera 2 nowego centrum rekreacyjno-sportowego. Prace mają się zakończyć do 31 marca, z kolei pozwolenie na użytkowanie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie planuje uzyskać do końca czerwca przyszłego roku.

Trwa montaż niecki basenowej. Przed Wielkanocą na teren budowy trafił łupek norweski, który niedługo pokryje dach budynku i elewację.

– Zamontowano już świetliki dachowe od strony placu budowy i ślusarkę aluminiową od strony ulic Grunwaldzkiej i Eisenberga. Wykonano wszystkie elementy żelbetowe zewnętrzne: mury oporowe od strony ulic Eisenberga i Grunwaldzkiej, a także schody żelbetowe – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy ZIS.

Do budynków została przyłączona sieć ciepłownicza i przygotowano pomieszczenie wymiennikowni. Rozpoczęto wykonywanie tynków wewnętrznych i wylewek cementowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE STYCZNIA ->>>

W pierwszym budynku oprócz pływalni znajdą się strefa wellness z łaźnią turecką (hammam), grotą solną, czterema saunami (parowa, ziołowa i dwie fińskie), ścieżką sensoryczną i strefą wypoczynku. W drugim skorzystamy z siłowni i sal fitness, na dole przewidziano parking dla samochodów.

Projektanci wzorowali się na wiejskiej stodole i Onsenie, japońskim kąpielisku geotermalnym. Wnętrze i elewacje zostaną wykonane z kamienia, drewna i żelaza, naturalnych materiałów charakterystycznych dla architektury japońskiej i reprezentujących żywioły. Koszt inwestycji to 55 milionów 870 tysięcy złotych.

comments powered by Disqus