Wisła rozpoczęła treningi bez kilku zawodników. Przygotowania do transferu i kwarantanna [ZDJĘCIA]

Nowy lewy obrońca – Sebastian Ring fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
Pomiar tkanki tłuszczowej, sprawdzanie wagi i pobieranie krwi do badań – tak rozpoczął się pierwszy po krótkich urlopach wspólny dzień piłkarzy Wisły. W Myślenicach zameldował się nowy lewy obrońca Sebastian Ring. Nie było między innymi Yawa Yeboaha i Aschrafa El Mahdioui'ego.

– Jeśli chodzi o Yawa, to trwają intensywne prace nad jego transferem, co nie jest tajemnicą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego chcieliśmy mu zaoszczędzić ewentualnych podróży do Polski i z powrotem. Czekamy na rozwój sytuacji. Achraf z kolei przebywa na przymusowej kwarantannie, dołączy do nas jak ją zakończy – poinformował trener Adrian Gula.Yeboah ma zostać sprzedany do amerykańskiej MLS. Użytkownik Twittera Janekx89, dobrze orientujący się w kulisach transferów, podał, że Ghańczyk ma trafić do Columbus Crew.

W pierwszym treningu nie wziął udziału także Adi Mehremić, który nie ma szans na grę u Guli. Wszystko zmierza w stronę rozstania obrońcy z klubem.

W Myślenicach zabrakło także Krystiana Wachowiaka i Przemysława Zdybowicza, którzy w rundzie wiosennej mają trafić na wypożyczenie do klubów z niższych lig. Ich nazwy nie są jeszcze znane.

Indywidualnie wciąż trenują odczuwający skutki urazów Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga i Gieorgij Żukow. Przygotowania z zespołem rozpoczęli wypożyczony do Chojniczanki bramkarz Kamil Broda i czasowo grający w Hutniku Kraków pomocnik Sławomir Chmiel. Sztab chce sprawdzić ich postępy.

Za tydzień pierwszy sparing

Pozostałym zawodnikom trener przygotowania motorycznego Martin Kojnok zaserwował krótką, lecz intensywną rozgrzewkę, mającą na celu aktywizację partii mięśni, a potem ćwiczenia w siłowni i testy FMS (służące do oceny funkcjonalnej sprawności fizycznej). Zespół wyszedł także na boisko, gdzie po standarowej rozgrzewce skupił się na aspektach techniczno-taktycznych. 

W budynku bazy w Myślenicach nie zabrakło odprawy, w czasie której z nowymi kolegami przywitał się pierwszy w tym okresie nowy nabytek Wisły. To lewy obrońca Sebastian Ring, który podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku. 

– Do soboty będziemy pracować dwa razy dziennie na terenie naszej bazy. W kolejnych dniach czekają nas jeszcze badania uzupełniające kardiologiczne – powiedział trener Gula.

W środę Biała Gwiazda rozegra pierwszy mecz kontrolny z Tatranem Liptowski Mikułasz (liga słowacka). Od 15 do 27 lutego drużyna będzie trenować w tureckim Belek, gdzie ma zaplanowane trzy sparingi.