Dopiero od sezonu 2024/2025, by – jak tłumaczy klub – przygotować się profesjonalnie do zmiany. Herb ma przejść delikatną modyfikację, powstanie też nowa identyfikacja wizualna.
Herb Wisły Kraków
Obecny zarząd klubu (jednoosobowy, prezesem jest Jarosław Królewski) podjął decyzję o przywróceniu z delikatnymi modyfikacjami historycznego herbu Wisły Kraków nawiązującego do tradycji wielosekcyjnego Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. W komunikacie czytamy, że poza wartością samą w sobie wpisuje się zdecydowanie w obowiązujące obecnie trendy graficzne.
– Modyfikacja klubowego herbu będzie wymagała wielu zmian znaków towarowych, w tym między innymi w oficjalnych produktach, na stadionie, w siedzibach akademii oraz w przestrzeni internetowej. Z tych powodów zmiana herbu nastąpi od sezonu 2024/2025, a obecny sezon będzie służył przygotowaniu się do tej zmiany w sposób profesjonalny, polegający między innymi na opracowaniu nowej identyfikacji wizualnej klubu – poinformowała Wisła.
Herb TS Wisła Kraków wygląda tak:
Wisła Kraków. Nowa strona internetowa
13 lipca wystartował także nowy serwis internetowy 13-krotnego mistrza Polski. Już kilka tygodni temu klub poinformował o pracach mających wzmocnić markę Wisły Kraków oraz uporządkować prawa własności do nazwy i ochrony znaku. Wisła zrezygnowała z subdomeny wisla.krakow.pl na rzecz domen generycznych wislakrakow.com i wislakrakow.pl. Domeny generyczne pozwalają na lepszą komunikację marki w sieci, jej pozycjonowanie, koszt zakupu reklam internetowych i wpływają na szybkość indeksacji treści.
Klub w oparciu o przysługujące mu prawa do marki porozumiał się z firmą Better Collective, która prowadziła na www.wislakrakow.pl i www.wislakrakow.com serwisy dotyczące Wisły. Będę one dostępne pod innymi adresami i niezależnie zarządzane przez obecnego właściciela.
Zmianie ulegną również adresy wszystkich systemów online klubu, w tym również biletowy. – Ze względu na skomplikowaną naturę procesu transformacji, prosimy o wyrozumiałość w zakresie potencjalnych trudności związanych z dostępem do serwisów internetowych. Okres stabilizacji usług może zająć od kilku do kilkunastu dni – zapowiedziała Wisła.