Wymarzony debiut Wojciecha Łobodzińskiego w Wieczystej [ZDJĘCIA]

Od trzech goli i trzech punktów w spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski rozpoczął pracę z zespołem lidera III ligi trener Wojciech Łobodziński.

Łobodziński w tym tygodniu zastąpił Dariusza Marca, zwolnionego po trzech wiosennych kolejkach. Do Krakowa przyjechał zespół Orląt Radzyń Podlaski, który latem jako pierwszy wygrała z Wieczystą po awansie do III ligi. Wówczas ich katem okazał się napastnik Arkadiusz Maj, strzelec trzech goli w wygranym 3:1 spotkaniu. W sobotę nie trafił ani razu, za to Żółto-czarni trzykrotnie wpisali się na listę strzelców.

Po 20 minutach meczu gospodarze zaczęli szturmować bramkę gości i w końcu przełamali opór bramkarza i obrońców. Gole strzelili obrońcy Adrian Klimczak (po podaniu piętą Patrika Misaka) i Patryk Kołodziej (uprzedził rywala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Radosława Majewskiego i odpowiednio włożył nogę, by piłka wpadła do siatki). Przy remisie Klimczak uderzył w poprzeczkę. W drugiej połowie Orlęta próbowały coś zdziałać, ale nie wykorzystały szans. Wieczysta przypieczętowała trzecie zwycięstwo w tym roku w końcowych minutach. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Maciej Twarowski, jednak piłka trafiła pod nogi Majewskiego, który nie miał najmniejszych problemów z finalizacją akcji.

Za tydzień Wieczysta zmierzy się w meczu na szczycie grupy IV III ligi ze Stalą Stalowa Wola. Drużyna z Podkarpacia również zwolniła trenera. Łukasza Surmę zastąpił Ireneusz Pietrzykowski.

Wieczysta Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (2:0)