Z Garbarni do Wieczystej. Pierwszy transfer lidera klasy okręgowej

Jakub Bąk z koszulką Wieczystej fot. Wieczysta Kraków
Potwierdziły się nasze informacje z połowy grudnia. Wieczysta pozyskała z Garbarni pomocnika Jakuba Bąka i podpisała z nim kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.
To pierwsze zimowe wzmocnienie lidera grupy II krakowskiej klasy okręgowej. Jakub Bąk w tym roku skończy 28 lat. Na koncie ma 55 meczów i 4 gole w ekstraklasie dla Pogoni Szczecin i Korony Kielce. Występował także w I lidze, a w rundzie jesiennej był zawodnikiem drugoligowej Garbarni. W zespole Łukasza Surmy zaliczył 17 występów i zdobył 4 bramki.

Wieczysta rozpocznie przygotowania 6 stycznia o godzinie 15 na boisku Klubu Sportowego Prądniczanka. W lutym klub planuje obóz w Turcji. Bąk, który jest nominalnym lewoskrzydłowym, dołączy do kolegów w przyszłym tygodniu.

Podopieczni Przemysława Cecherza są na autostradzie do IV ligi. W 14 jesiennych meczach wywalczyli komplet punktów, strzelając rywalom aż 114 goli. Wieczysta naszpikowana jest gwiazdami, w zespole grają między innymi Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Celem Wojciecha Kwietnia, sponsora klubu, jest awans do I ligi i budowa kameralnego stadionu.