Zmiany w zarządzie Cracovii. Klub żegna się z Japończykiem

Mateusz Dróżdż pozostaje na stanowisku prezesa Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Rada Nadzorcza MKS Cracovia SSA powołała nowy zarząd klubu na kolejną kadencją. Stanowisko prezesa piastować będzie nadal Mateusz Dróżdż. Z Krakowem żegna się z kolei pomocnik Takuto Oshima.

Do zarządu zostali powołani również Marcin Romanowski i Łukasz Orłowski. Mandat Krzysztofa Woźniaka wygasł wskutek upływu kadencji.

Kim są nowi członkowie zarządu?

Marcin Romanowski jest wiceprezesem zarządu Comarch SA i dyrektorem sektora e-zdrowie. Ze spółką jest związany od 2003 roku, gdzie między innymi był odpowiedzialny za wdrożenie detalicznych i korporacyjnych systemów bankowości elektronicznej w Polsce i na świecie.

Łukasz Orłowski ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Comarch związany jest od 2006 roku, początkowo jako prawnik, następnie radca prawny, a aktualnie dyrektor działu prawego. Z Cracovią współpracuje od 2009 roku, pełniąc w między czasie funkcję prokurenta spółki.

W Radzie Nadzorczej MKS Cracovia SSA Marcina Romanowskiego zastąpił prof. Andrzej Matyja.

Takuto Oshima odchodzi

Po dwóch latach z Cracovią żegna się Takuto Oshima. Wygasający 30 czerwca 2024 roku kontrakt japońskiego pomocnika nie zostanie przedłużony.

Oshima dołączył do Pasów latem 2022 roku ze słowackiego Zemplina Michalovce. W barwach klubu rozegrał 65 spotkań, w których zanotował dwa trafienia i cztery asysty.

Wcześniej z Cracovią rozstali się inni piłkarze: