Awanse w Hutniku. Dr Krzysztof Lipecki dobrał współpracowników

fot. Hutnik Kraków
Nowy trener Hutnika nie sprowadził ze sobą nowych członków sztabu szkoleniowego. W przygotowaniu drużyny do walki o utrzymanie w II lidze pomagać mu będą trener bramkarzy Rafał Skórski i kapitan drużyny Krzysztof Świątek.

28 września z klubem pożegnał się trener drużyny seniorów Szymon Szydełko. Wraz z nim z pierwszym zespołem pożegnali się Patryk Kajderowicz i Maksymilian Habowski. Pierwszy ze szkoleniowców pełnił funkcję drugiego trenera i współpracował z klubową akademią, w której wcześniej był koordynatorem szkolenia. Postanowił defnitywnie odejść z Klubu i nie przyjął propozycji współpracy w strukturach akademii.

Habowski, który w sztabie Szydełki odpowiadał za analizę gry, pozostaje na Suchych Stawach. Został koordynatorem szkolenia w zespołach U10-U18 i pierwszym trenerem tramparzy starszych (drużyny do lat 15).

– Możliwość pracy w pierwszym zespole klubu, w którym spędziłem wszystkie lata swojej pracy w roli trenera, była dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję za otrzymanie takiej szansy – powiedział Habowski.

W minioną sobotę Hutnik pod wodzą nowego trenera wygrał ligowe spotkanie z Wigrami Suwałki. We wtorek klub poinformował o uzupełnieniu sztabu Krzysztofa Lipeckiego. Drugim trenerem został Rafał Skórski, który nadal będzie odpowiedzialny za formę bramkarzy. Asystentem Lipeckiego jest Krzysztof Świątek, jeden z najważniejszych piłkarzy Hutnika i jego kapitan. 34-letni pomocnik od lat pracuje z młodzieżą Dumu Nowej Huty, w tym sezonie prowadzi drużynę do lat 14.

Dr Krzysztof Lipecki

Dla nowego pierwszego trenera praca w Hutniku jest pierwszym zderzeniem ze szczeblem centralnym w tej roli. Przed przyjęciem propozycji z Nowej Huty prowadził czwartoligowe rezerwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, które pod wodzą Krzysztofa Lipeckiego wygrały komplet spotkań. 40-latek od lat jest związany z klubem spod Tarnowa (wcześniej był asystem pierwszego trenera i trenerem przygotowania fizycznego) i nie rozstał się z nim definitywnie. Pozostał koordynatorem ds. szkolenia akademii Słonii.

Do zajęć w Hutniku i Bruk-Becie Lipeckiemu dochodzi także działalność naukowa. W czasie kariery piłkarskiej studiował dwa kierunki, do tego 12 lat temu obronił doktorat na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na podstawie pracy pt. „Wpływ symetryzacji ruchu w treningu młodych piłkarzy na poziomie umiejętności technicznych”. Później został adiunktem na Uniwersytecie Ekonomicznym, którego pracownikiem jest do dziś. w tym semestrze będzie prowadził ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykłady i ćwiczenia z przedmiotu „Turystyka i rekreacja w rozwoju psychofizycznym człowieka”.