Co dalej z Juvenią?

fot. Juvenia Kraków
Po krótkiej, dwutygodniowej przerwie, wraca ekstraliga rugby. W 3. kolejce kibiców czekają niezwykle interesujące spotkania. W Warszawie rozpędzona Skra podejmie mistrzów Polski Orkana Sochaczew. Ciekawie może być również w Lublinie, gdzie Budowlani powalczą z Juvenią Kraków, która mimo dwóch porażek na początku sezonu wygląda z meczu na mecz coraz lepiej.

Przed sezonem w zespole Juvenii zaszły spore zmiany. Przede wszystkim drużynę objął nowy trener Aaron Painter, z którym wiązano spore nadzieje. Pierwszy mecz ze Skrą Warszawa pokazał, że w Smokach drzemią spore możliwości, choć druga połowa należała już do gospodarzy. Tydzień później krakowianie podejmowali faworyzowaną Lechię Gdańsk i przynajmniej na papierze nie powinni mieć wiele do powiedzenia. Na boisku było jednak inaczej i właściwie niemal do samego końca do krakowska drużyna była na prowadzeniu. Jednak konsekwencja i cierpliwość przyjezdnych zostały nagrodzone. Wygrana pojechała ostatecznie do Trójmiasta, choć Smoki na pewno nie miały się czego wstydzić.

Pierwszy mecz na nowym obiekcie

Jednak trzecia z rzędu porażka może zepsuć dobre nastroje w Krakowie. Juvenia udaje się do Lublina, gdzie zmierzy się z tamtejszymi Budowlanymi. Ci wciąż pozostają niepokonani, bo przed wyjazdową wygraną z Arką Gdynia zanotowali remis u siebie z Master Pharm Rugby Łódź. W 3. kolejce zagrają na swoim nowym obiekcie przy ulicy Magnoliowej i z pewnością zrobią wszystko, żeby zachować miano niezwyciężonych oraz pozytywnie otworzyć nowy rozdział w historii klubu. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14.

Zestaw par 3. kolejki ekstraligi:

MKS Ogniwo Sopot - KS Posnania Poznań

UP Fitness Skra Warszawa - RC Orkan Sochaczew

RC Lechia Gdańsk - Awenta Pogoń Siedlce

Edach Budowlani Lublin - RzKS Juvenia Kraków

Master Pharm Łódź - RC Arka Gdynia