Dwa nowe punkty na basenowej mapie Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższych latach kryte pływalnie mają powstać w Bieńczycach i na Wzgórzach Krzesławickich.

W budżecie miasta na 2022 rok znajdziemy dwie pozycje otwierające drzwi do budowy kolejnych dwóch basenów, o których wcześniej się nie mówiło. W perspektywie kilku lat kryte pływalnie mają powstać przy Zespole Szkół Gastronomicznych (os. Złotej Jesieni, Bieńczyce) i filii Szkoły Podstawowej nr 129 (os. Na Stoku, Wzgórza Krzeslawickie). To rejony miasta, które w ostatnich latach nie były brane pod uwagę przy realizacji takich inwestycji, dużo więcej budowało się na południu.


Na pierwsze zadanie Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ma 500 tys. zł. W planach jednostki na najbliższe miesiące jest ogłoszenie zamówienia na przygotowanie dokumentacji projektowej, podpisanie umowy z wykonawcą i gotowy projekt, a także złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę/przyjęcie zgłoszenia wykonania robót budowlanych.

Podobny efekt w 2022 roku ZIS chce uzyskać w przypadku filii SP 129. W tym roku planuje wydać na ten cel 125 tys. zł. Z budżetu dowiadujemy się także, że inwestycja jest planowana na lata 2022-2028.

– Celem jest, aby mieszkańcy Krakowa w każdej dzielnicy mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej – podkreśla dyrekcja ZIS.

Kraków buduje pływalnie

W ostatnich kilkunastu latach miasto wybudowało dziesięć nowych krytych basenów. Obecnie realizowana jest inwestycja przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 (w tym roku w budżecie 1,2 mln zł, zaawansowany stan prac).

Planowane są cztery kolejne: basen olimpijski przy Zespole Szkół Łączności (gotowy projekt, inwestycja zależna od wsparcia rządu przy okazji organizacji III Igrzysk Europejskich), Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów w Płaszowie (200 tys. zł, w 2022 roku wykonana aktualizacja dokumentacji projektowej wraz z uzyskanymi decyzjami administracyjnymi), kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia na Prądniku Białym (500 tys. zł, decyzje administracyjne i kryta pływalnia wraz z kąpieliskiem zewnętrznym w Borku Fałęckim (brak finansowania w budżecie na 2022).

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice Bieńczyce