Grają nie tylko w Katarze. Napastnik Cracovii jak Lewandowski

Filip Balaj (z prawym dolnym rogu) nie wykorzystał karnego fot. MK, cracovia.pl

W przedostatnim sparingu w 2022 roku Pasy wygrały ze słowacką Duklą Bańska Bystrzyca 1:0. Pierwszą połowę meczu w Rącznej oglądał prezes Janusz Filipiak i zawieszony wiceprezes Jakub Tabisz. – Może przychodzić, ale jego zawieszenie nie jest fikcyjne. Nikt z klubu nie będzie mu raportował – powiedział nam Filipiak.

Tydzień temu zespół Jacka Zielińskiego przegrał 3:4 z innym przedstawicielem ligi naszych południowych sąsiadów – FK Zeleziarne Podbrezova. Trener narzekał na dziecinne błędy drużyny, które doprowadziły do porażki, mimo prowadzenia 2:1 i 3:2. W sobotę, po dokonaniu w przerwie kilku zmian w zespole gospodarzy, Dukla zaczęła dochodzić do sytuacji, przed stratą gola Lukasa Hrosso uratowała poprzeczka. Straty piłki denerwowały kapitana Cracovii Michala Siplaka. – Grajmy prosto, jest ciężkie boisko! – strofował kolegów, wzmacniając przekaz polskim przekleństwem.

Szybki gol i niewykorzystany karny

Pasy dobrze zaczęły i od 3. minuty prowadziły po golu głową Benjamina Kallmana (z rzutu rożnego dośrodkował Karol Knap) i w pierwszej połowie kontrolowały spotkanie. Po zmianie stron było im trudniej, jednak w 70. minucie po akcji rezerwowych Thiago i Marcina Budzińskiego w polu karnym był faulowany ten drugi. Szansę na podwyższenie prowadzenia z jedenastu zmarnował Filip Balaj. Słowacki napastnik uderzył w prawy dolny róg, ale bramkarz wyczuł jego intencje i odbił piłkę do boku.

Za tydzień krakowski zespół zmierzy się w ostatnim meczu kontrolnym z kolejnym zespołem ze Słowacji. Do Rącznej przyjedzie Tatran Liptowski Mikulasz, w którym występuje były piłkarz Cracovii Erik Jendriszek.

Zawieszony Jakub Tabisz na trybunie

Pierwszą połowę sparingu wspólnie oglądali prezes Cracovii Janusz Filipiak, dyrektor sportowy Stefan Majewski i zawieszony w piątek wiceprezes Jakub Tabisz, nad którym ciążą poważne zarzuty prokuratorskie. – Jakub Tabisz może przychodzić na mecze, ale jego zawieszenie nie jest fikcyjne. Nikt z klubu nie będzie mu raportował – powiedział prezes.

Więcej o zmianach, jakie czekają Cracovię po zawieszeniu Tabisza, Filipiak powie w niedzielnej rozmowie, która w południe ukaże się w LoveKraków.pl.

Cracovia – Dukla Bańska Bystrzyca 1:0 (1:0)

Bramka: Kallman (3.).

Cracovia: Hrosso – Rapa (64. Pieńczak), Jablonsky, Rodin (46. Stachera), Ghita (56. Zaucha), Siplak (74. Ożóg) – Kanp (64. Kolec), Jodłowski (46. Loshaj) – Kapek (46. Budziński), Makuch (56. Thiago) – Kallman (46. Balaj).