Już w sobotę pod Krakowem wyścig Tour de Cracovia Amatorów

W najbliższą sobotę 10 września w Więcławicach Starych w podkrakowskiej gminie Michałowice po raz 7. pojawią się kolarze amatorzy z całej Polski, by rywalizować na trasie Tour de Cracovia Amatorów.

Na uczestników czekać będzie wymagająca trasa przygotowana przez dyrektora sportowego wyścigu Zbigniewa Klęka, trenera takich gwiazd zawodowego kolarstwa jak Katarzyna Niewiadoma (3. zawodniczka podczas Tour de France Femmes) czy Rafał Majka. Kolarze na pewno nie będą narzekać na brak podjazdów i długich prostych.

– Wyścig Tour de Cracovia, oprócz wysokiego poziomu rywalizacji sportowej oraz bardzo dobrego zabezpieczenia trasy, wyróżnia połączenie rywalizacji sportowej z ideą pomagania skierowaną w tym roku do Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wyścig to także okazja do promocji wolontariatu, dzięki współpracy, jaką od lat prowadzimy z dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Więcławicach – mówi pomysłodawca i jeden z organizatorów wyścigu, poseł Ireneusz Raś.

Dochód na charytatywny cel

Jak przypomina poseł Raś, w tym roku w wyścigu może wziąć udział maksymalnie 350 zawodników. Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia www.tourdecracovia.com do 9 września do godziny 12 oraz w dniu wyścigu w biurze zawodów od godziny 8:30 do 10:30. Opłata startowa wynosi 30 zł (rejestracja online), a w dniu zawodów 60 zł. Dochód otrzymany z tego tytułu jest w całości przekazywany na cel charytatywny na rzecz podopiecznych  Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W tym roku zawodnicy będą rywalizować w siedmiu kategoriach (dwóch kategoriach Open i pięciu kategoriach wiekowych). Pula nagród, o jakie będą walczyć, to 8 750 zł. Organizatorami kolarskiego wyścigu od 2015 roku jest Stowarzyszenie Tak, Kraków! którego Przewodniczącym jest poseł Raś oraz Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Krakus Swoszowice. Imprezę niezmiennie wspiera gospodarz miejsca ks. proboszcz Ryszard Honkisz, dzięki uprzejmości którego zawodnicy mogą w pełni korzystać z zaplecza sportowego i gastronomicznego, znajdującego się na terenie ogrodu Parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych.

Start w Więcławicach o godzinie 11:00. Na czas wyścigu mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu pojazdów. Szczegóły na facebookowej stronie Tour de Cracovia oraz www.tourdecracovia.com.

comments powered by Disqus