Kiko Ramirez wrócił do Wisły. Zobacz zdjęcia z prezentacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kiko Ramirez, który od stycznia do grudnia 2017 roku prowadził Wisłę w ekstraklasie, w ubiegłym tygodniu rozpoczął w krakowskim klubie na stanowisku dyrektora sportowego. W czwartek o godzinie 18 odbyła się prezentacja Hiszpana.

Relacja odświeża się automatycznie.
18:27
Koniec spotkania. Dziękujemy za uwagę.
18:25
Samuel Garcia Martin: Mam duże doświadczenie z pracy w akademii Barcelony, gdy byłem w Polsce widziałem wiele utalentowanych zawodników. Będę pomagał, bo znam piłkarzy, trenerów i inne osoby, które pomogą nam scharakteryzować zawodników pod kątem sportowym i osobowościowym.
18:23
Kiko Ramirez o wzmocnieniach: Kontrolujemy rynek hiszpański, grecki i inne europejskie.

Przypomnijmy, że umowa Kiko Ramireza została podpisana do końca sezonu. W tym czasie klub i trener sprawdzą, czy są w stanie efektywnie pracować i podnosić krakowski klub.
18:20
Jarosław Królewski: Gdy chcemy pozyskać zawodników, którzy długo nie grali i są obcokrajowcami, musimy ich dobrze przepadać. Alex Mula jest testowany od kilku dni, decyzja o jego przyszłości zapadnie w ciągu najbliższych godzin.
18:18
Jarosław Królewski: Rozmawialiśmy długo z Luisem Fernandezem, agentami, i poznaliśmy warunki jego nowego kontraktu, by mógł zostać w Wiśle nie tylko do kilka sezonu, ale i na kilka lat. Jeszcze w tym roku podejmiemy decyzję z Kiko Ramirezem i trenerem Radosławem Sobolewskim. Nie jest naszym priorytetem osłabianie drużyny, ale mamy swoje ograniczenia.
18:15
Kiko Ramirez o znajomości polskiego rynku: Razem z Pawłem Brożkiem i trenerem Radosławem Sobolewskim, czyli osobami, które były już w klubie, będziemy nad tym wspólnie pracować.
18:10
Kiko Ramirez o doborze asystentów: To był mój wybór, znam ich od kilku lat. Samuel zna też polską kulturę, ponieważ kiedyś pracował w Polsce przez dziewięć lat.
18:08
Kiko Ramirez: Nie liczyły się dla mnie warunki finansowe, przyszedłem pomóc Wiśle, bo jestem jej kibicem.
18:08
Jarosław Królewski: Szanse na awans oceniam 50 na 50. Moim zdaniem nic nie rozstrzygnie się w pierwszych meczach, więc nie ma co się ekscytować dobrym lub gorszym początkiem na wiosnę. Będzie ciężki bój o miejsca 1-6, wszystko rozstrzygnie się na koniec.


18:05
Jarosław Królewski: Nasze transfery do działu sportowego były bardzo przemyślane. Ustaliliśmy ramy pionu sportowego. W styczniu zespół wyjedzie na obóz, do tego czasu mogą do niego dołączyć jeszcze dwaj piłkarze. 18:02
Jarosław Królewski: Głównym priorytetem na najbliższy czas jest budowa drużyny w określonym budżecie. Musimy zdecydowanie popracować nad wzmocniemiami. W najbliższych dniach kilku piłkarzy dowie się, że nie będziemy na nich liczyć. Proszę się nie obawiac, nie bedzie u nas "klubu kokosa".


17:54
W konferencji wezmą udział:

Prezes Wisły Jarosław Królewski

Dyrektor sportowy Kiko Ramirez

Samuel Garcia Martin, asystent dyrektora i tłumacz
17:52
Przed godziną 17 Wisła poinformowała o nowych członkach sztabu szkoleniowego. Do klubu wrócił Daniel Michalczyk, który pracował w Wiśle w latach 2010-2021. Jego głównym zadaniem będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników po przebytych kontuzjach. Został też łącznikiem między sztabem medycznym a trenerem przygotowania fizycznego.

Nowym trenerem przygotowania został Kazimierz Piechnik, który od 2016 roku jest związany z akademią klubu. Zastąpił Leszka Dyją, który ma już nową pracę w Zagłębiu Lubin.
17:35
17:32
17:30