Koniec ze święceniem online. Kibice Cracovii w Wielką Sobotę wejdą na stadion

fot. Urszula Rut/TerazPasy.pl
Kibice Pasów, jak przed 2020 rokiem, znów będą mogli osobiście odwiedzić stadion z koszykiem pełnym dobroci. Tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę (16 kwietnia) o godzinie 12.

Święcenie pokarmów odbędzie się na boisku, a przeprowadzi je kapelan Cracovii – ks. Dariusz Raś. Na obiekt będzie się można dostać przez bramy prowadzące na sektor D (od strony ul. Józefa Kałuży) od godziny 11:20. Wejście na murawę odbywać się będzie także przez ten sektor. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły skorzystać z tunelu technicznego znajdującego się pomiędzy sektorami G oraz I.

W 2020 i 2021 rok online

Pomysłodawcą święcenia pokarmów na stadionie był ks. Henryk Surma, kapelan Cracovii, króry zmarł w 2015 roku. Ten sam, który przez lata usilnie zabiegał o pojednanie między kibicami Pasów i Wisły Kraków.

Dla wielu kibiców Cracovii przyjście na stadion w Wielką Sobotę stało się nieodłącznym elementem świętowania Wielkanocy, na wzór treningu noworocznego 1 stycznia. Na święceniu pokarmów można jednak spotkać więcej dzieci.

W czasie pandemii Cracovia nie przerwała tradycji, ale musiała zmienić formę spotkania. W 2020 i 2021 roku święcenie odbyło się online. Klub zamieścił w mediach społecznościowych nagranie z udzialem kapelanów: ks. Dariusza Rasia i ks. Włodzimierza Kurka.