O Wieczystej było cicho, ale do czasu. Dołączyli do niej były piłkarz rewelacji ekstraklasy i nowy napastnik

Karol Danielak będzie występował z nr 16 na koszulce fot. Wieczysta Kraków

Karol Danielak podpisał umowę na 2,5 roku z Wieczystą Kraków. Prawoskrzydłowy został pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez trzecioligowca w zimowym oknie transferowym. Zespół wzmocnił także napastnik Eryk Sobków, który związał się z klubem do 30 czerwca 2024.

31-letni Danielak urodził się w Jarocinie i wystąpił w 66 meczach ekstraklasy. W 2015 roku zaliczył 11 gier w barwach Pogoni Szczecin, na kolejne cztery czekał do rundy jesiennej sezonu 2018/2019, gdy był graczem Arki Gdynia. Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową kontynuował w sezonie 2020/2021 w Podbeskidziu Bielsko-Biała (26 występów), z którym wcześniej wywalczył awans. Ostatnio podobną drogę z I ligi do wyższej klasy przeszedł z Widzewem Łódź. Jesienią zagrał w zespole beniaminka 14 razy, w tym dziewięć w podstawowym składzie i strzelił jednego gola.

Pożegnanie z rewelacją

Widzew był rewelacją jesieni. Zespół Janusza Niedźwiedzia jest trzeci z dorobkiem 29 punktów w 17 spotkaniach. Po ostatnim spotkaniu łódzki klub opublikował listę piłkarzy, którym dał wolną ręką w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Początkiem grudnia działacze i Danielak doszli do porozumienia i rozwiązali kontrakt. Komunikat o rozstaniu z Widzewem został opublikowany 9 grudnia, więc zawodnik tylko przez 11 dni oficjalnie nie był związany z żadnymi barwami. 20 grudnia o wzmocnieniu poinformowała Wieczysta. Trzeci zespół IV grupy III ligi podpisał z Danielakiem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku.

Na wiosnę Danielak rozegra pierwszy mecz w III lidze. Jego doświadczenie poza ekstraklasą (66 występów, 2 gole, 6 asyst) jest naprawdę duże: 148 meczów w I lidze (25 goli, 11 asyst) i 64 w II (6 goli, 9 asyst).

Nowy napastnik

21 grudnia klub poinformował o kolejnym wzmocnieniu, tym razem na pozycji napastnika. Umowę do połowy 2024 roku podpisał Eryk Sobków, ostatnio gracz drugoligowej Raduni Stężyca (2 gole w 11 meczach), który został wykupiony przez Wieczystą. Latem zdobył bramkę przeciwko krakowskiemu klubowi w spotkaniu Pucharu Polski. W sezonie 2015/2016 zaliczył dziewięć występów w ekstraklasie dla Zagłębia Lubin.

Eryk Sobków będzie grał z nr 9. Fot. Wieczysta Kraków
Eryk Sobków będzie grał z nr 9. Fot. Wieczysta Kraków


Przygotowania w Turcji, projektowanie stadionu

Wieczysta ostatni mecz o punkty rozegrała 19 listopada w Łagowie i zwyciężyła lidera 2:1. Kolejne spotkanie w lidze czeka żółto-czarnych dopiero 4-5 marca. Zespół Dariusza Marca wznowi treningi 9 stycznia, a w lutym na dwa tygodnie wyjedzie na zgrupowanie do Belek w Turcji. Plan sparingów na okres przygotowawczy ma zostać podany do wiadomości po Bożym Narodzeniu.

Trwają także prace nad projektem nowego stadionu żółto-czarnych przy ulicy Chałupnika. 8 listopada Zarząd Infrastruktury Sportowej poinformował, że dokumentację przygotuje Jerzy Wowczak Autorska Pracownia Projektowa, która złożyła jedyną ofertę w przetargu.