Odwołany niedzielny bieg maratoński

fot. Pixabay.com

Niedzielna impreza biegowa w ramach PZU Cracovia Maraton została odwołana – poinformował Zarząd Infrastruktury Sportowej.

W niedzielę, 8 listopada w Krakowie miał odbyć się bieg maratoński dla 250 osób. Tak jednak się nie stanie.

Jak tłumaczy Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS, powodem jest zaostrzenie regulacji prawnych w walce z pandemią, a także prognozowany wzrost zakażeń koronawirusem.

– Nie zatrzymujemy się jednak i nadal łączmy z zawodnikami na całym świecie w biegu wirtualnym – czytamy w komunikacie. Organizatorzy zaznaczają, że dalej celem jest pomoc oddziałowi chorób infekcyjnych i pediatrii w szpitalu im. Żeromskiego.

Przypomnijmy, że osoby, które zostały zakwalifikowane na listę̨ startową biegu tradycyjnego mogą przyłączyć do wirtualnego maratonu i symbolicznego przebiegnięcia 42 km i 195 m w niedzielę. Można to zrobić w dowolnej lokalizacji, ważne aby zmieścić się w regulaminowym limicie (4,5 godziny od rozpoczęcia biegu).

6 najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe. – Zwycięzcy zostaną̨ wyłonieni na podstawie czasu zarejestrowanego w aplikacji – informuje ZIS i dodaje, że szczegóły techniczne uczestnicy otrzymają drogą e-mailową.