Pierwszoligowy wyjadacz zasilił Białą Gwiazdę. Jest też nowy napastnik

fot. Bartek Ziółkowski/Wisła Kraków
27-letni prawy obrońca Bartosz Jaroch podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Kraków. Urodzony w Przemyślu piłkarz rozegrał na poziomie I ligi aż 164 mecze. Oficjalnie zawodnikiem Białej Gwiazdy został również 30-letni napastnik Michał Żyro, który ostatnio występował w Jagiellonii Białystok.

Na pokaźny dorobek meczów Jarocha na zapleczu ekstraklasy składają się występy dla Olimpii Grudziądz, Znicza Pruszków, Podbeskidzia Bielsko-Biała i – w dwóch ostatnich sezonach – Resovii. W 164 spotkaniach piłkarz strzelił 22 gole i miał 11 asyst. Mierzący 185 centymetrów defensor potrafi podłączyć się do akcji ofensywnej, co pokazał m.in. pod koniec poprzedniego sezonu. Jego trafienie przeciwko Arce Gdynia kibice wybrali golem kolejki.

Morys za Jarocha w Rzeszowie

Wisła pozyskała zawodnika bez kwoty odstępnego, ponieważ Resovia nie przedłużyła wygasającej 30 czerwca umowy. Co ciekawe, na prawej obronie klubu z Podkarpacia, rywala Wisły w nowym sezonie, Jarocha ma zastąpić... były piłkarz klubu z ulicy Reymonta. Mowa o Danielu Morysie, który występował w juniorach Białej Gwiazdy i zaliczył dwa występy w ekstraklasie. 22-letni piłkarz dwa ostatnie lata spędził w Garbarni, której był podstawowym zawodnikiem. Dwuletnią umowę z Resovią, obowiązującą od 1 lipca, podpisał już w styczniu.

Wieczorem krakowianie ogłosili pozyskanie napastnika Michała Żyry, który w poprzednim sezonie strzelił tylko jednego gola przeciwko... Wiśle. Jaroch i Żyro związali się z klubem dwuletnimi umowami.

Blisko Wisły jest także środkowy obrońca Igor Łasicki, który odszedł z Pogoni Szczecin.