Pierwszy mecz Hutnika bez kibiców. Napastnik może zostać wypożyczony do Garbarni

Mark Assinor w meczu derbowym z Garbarnią fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Pierwszy mecz zespołu Bartłomieja Bobli na Suchych Stawach w 2023 roku z Radunią Stężyca (11-12 marca) odbędzie się bez udziału kibiców. PZPN nałożył na klub karę za wydarzenia, do których doszło na trybunach w czasie spotkania rundy jesiennej z Wisłą Puławy.

Organizacja meczów Hutnika przynosi straty. Do wysokich kosztów ochrony dochodzą częste kary finansowe za zachowanie fanów. Przeważnie mowa o kwotach rzędu kilka tysięcy złotych.

12 listopada kibice gości i gospodarzy między innymi odpalili race, które w 20. minucie spadły na murawę i sędzia przerwał grę. Do tego arbiter opisał w protokole sytuację, gdy jego asystent został oblany przez krewkiego widza.

W reakcji na te wydarzenia Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała nowohucki klub. Pierwszy mecz w 2023 roku na Suchych Stawach, 11 lub 12 marca, odbędzie się bez kibiców. Klub czyni starania, by na zamknięty stadion mogli wejść członkowie akademii. – Nasi młodzi zawodnicy nie są niczemu winni – tłumaczy w rozmowie z LoveKraków.pl prezes Artur Trębacz.

Wcześniej drużynę czekają wyjazdy do Jastrzębia-Zdroju i Tarnobrzega.

Mark Assinor w Garbarni?

W zimowym okienku drużynę Hutnika wzmocniło kilku zawodników, którzy mają jej pomóc walczyć o utrzymanie II ligi. Przyszli bramkarz Adam Wilk (wypożyczenie z Cracovii), obrońcy Dawid Kubowicz (ostatnio Resovia) i Kamil Wenger (Olimpia Elbląg), pomocnik Sławomir Chmiel (Wisła Kraków) i napastnik Marcin Wróbel (Rekord Bielsko-Biała).

Trener Bartłomiej Bobla nie widzi miejsca w składzie dla napastnika Marka Assinora, który w 11 jesiennych meczach trzykrotnie trafił do siatki. Piłkarz z Ghany miał mnóstwo sytuacji strzeleckich, ale większości nie wykorzystał. Wybitnie nieskuteczny był w spotkaniu derbowym na stadionie Garbarni Kraków (przegranym 2:4), gdzie co prawda zdobył jedną bramkę, ale powinien zapewnić swojej drużynie co najmniej remis.

23-letn gracz jest testowany przez Garbarnię, występuje w sparingach drużyny Macieja Musiała. Możliwe, że w najbliższych miesiącach będzie wypożyczony do Brązowych. W Hutniku nie ma większych szans na grę, ale może udowodni swoją wartość w innym krakowskim drugoligowcu. Jego umowa z Dumą Nowej Huty wygasa z końcem tego sezonu, ale klub ma zagwarantowaną opcję przedłużenia.