Pływalnie w Czyżynach i Krowodrzy nabrały kształtów [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zaawansowane prace trwają przy SP nr 155 (os. 2 Pułku Lotniczego) i SP nr 5 (al. Kijowska).

Pod koniec marca miną dwa lata od początku inwestycji w Czyżynach. Koszt budowy ma się zamknąć w niespełna 24 milionach złotych. Na dużym osiedlu, tuż przy szkole podstawowej, powstaje pływalnia, która będzie połączona z placówką łącznikiem.

Obiekt będzie się składał z trzech kondygnacji. W podziemnej znajdą się pomieszczenia techniczne odpowiedzialne za uzdatnianie wody. To, co najbardziej interesuje przyszłych użytkowników, będzie na parterze. Powstanie wielofunkcyjny basen o wymiarach 25x16 metrów z ruchomym dnem – regulowanym od 0 do 180 centymetrów.

Przewidziano także mniejszą pływalnię (16x5 metrów) do nauki pływania, brodzik i basen spa. Na piętrze – dostaniemy się tam klatką schodową lub windą – powstanie salka gimnastyczna (ok. 60 m2) z zapleczem.

Wykonawca ma zakończyć prace do 29 stycznia przyszłego roku.

– Do tej pory wykonano stan surowy zamknięty obiektu z montażem ślusarki aluminiowej, zamontowano dźwigary i pokrycie dachu. Gotowa jest elewacja budynku od strony wschodniej, południowej i północnej – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Budynek jest przyłączony do sieci ciepłowniczej, w 70 procentach są wykonane wewnętrzne instalacje sanitarne i elektryczne.

W pierwszym półroczu zostanie zamontowana niecka basenowa i dno ruchome. Mają też zostać położone płytki ceramiczne w części szatniowej.

– Robotnicy wykonają pokrycie ścian wewnętrznych hali według projektu wnętrz budynku i elewację zachodnią. Ruszą prace drogowe i związane z powstaniem małej architektury – zapowiada Sasorski.

Wcześniej, bo do 30 listopada, gotowa ma być pływalnia w Krowodrzy. Przy SP nr 5 (al. Kijowska) trwają już prace wykończeniowe. Inwestycja ma pochłonąć 24,5 miliona złotych. Rozpoczęła się w październiku 2018 roku.

– Obecnie – w zależności od potrzeb – pracuje tam od 5 do 50 osób – mówi rzecznik ZIS.

Basen będzie uzupełnieniem istniejącej infrastruktury sportowej szkoły i to uczniowie będą jego głównymi użytkownikami. Dodatkowo zaprojektowano niezależne wejście dla korzystających z basenu w czasie, kiedy nie odbywają się zajęcia.

Niecka będzie miała wymiary 25 na 16 metrów. Na trzech torach będzie możliwa regulacja głębokości od 0 do 300 centymetrów.

W strefie spa będzie można korzystać z sauny suchej i parowej, groty solnej i jacuzzi. Do tego dojdzie kawiarnia, siłownia i sala konferencyjna. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Czyżyny