Sportowy Kraków 2022: Miliony na nowe hale, remonty boisk i organizację imprez

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W 2022 roku miasto planuje wydać na kulturę fizyczną łącznie niespełna 126 mln zł. Na organizację imprez i wydarzeń sportowych ZIS ma dostać 7,8 mln zł (ponad 12 mln zł z kosztami utrzymania stanowisk pracy). W planach jest budowa kilku hal sportowych i dziewiąta edycja programu rewitalizacji boisk przyszkolnych.

W tym tygodniu prezydent przedstawił projekt budżetu na przyszły rok. Kraków planuje wydać 7 mld zł, z czego prawie 126 mln zł trafi na sport i kulturę fizyczną. Dokument będzie jeszcze omawiany przez miejskich radnych i możliwe są jego zmiany.

Zarząd Infrastruktury Sportowej ma dysponować 7,8 mln zł na organizację imprez i wydarzeń. Ponad 15 mln zł planuje wydać na utrzymanie i remonty obiektów oraz obsługę inwestycji sportowych. 4,5 mln zł ma trafić na realizowany od 2014 roku program rewitalizacji boisk przyszkolnych. Budowa boiska sportowego na terenie os. Mogiła wraz ze świetlicą środowiskową ma kosztować w 2022 roku 5 mln zł.Wciąż sporo hal, mniej basenów

Wśród większych inwestycji dominują hale sportowe. W przyszłym roku prawie 5 mln zł trzeba przeznaczyć na kontynuację budowy obiektu przy SP nr 151. W 2022 inwestycja ma zostać ukończona i odebrana, a potem halą będzie zarządzać szkoła. Kolejne miliony pójdą na inwestycje przy SP nr 56 (9,6 mln zł),  IX LO (7 mln zł) i VIII LO (5 mln zł).

W ostatnich latach miasto otworzyło kilka krytych basenów i w najbliższym czasie nie będzie podobnego wysypu nowych inwestycji. Prawie 1,2 mln zł będą kosztować prace budowlane przy SP 144. W planach jest także przygotowanie dokumentacji i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę pływalni na terenie KS Clepardia (500 tys. zł).

Nieco ponad 0,5 mln zł ZIS ma wydać na kontynuację prac projektowych modernizacji stadionu Wisły.