Tak będzie wyglądał nowy stadion Wieczystej? Radny: „Mamy to!”

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Dominik Jaśkowiec podzielił się na swoim Facebooku wizualizacjami nowego stadionu Wieczystej Kraków. –  Kameralny stadion z głównym wejściem od strony ul. Meissnera spełniający wymogi I ligi o pojemności około 2000 miejsc – napisał radny.

Z informacji Dominka Jaśkowca wynika, że stadion ma służyć nie tylko sportowi profesjonalnemu, ale również z uwagi na „dużą” liczbę dodatkowych boisk, zachęci dzieci i da im warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Całość ma być przyjazna środowisku i ekologiczna. Planowane jest zastosowanie systemu małej retencji i obsadzenie sąsiednich terenów drzewami i krzewami.

– Po wykonaniu koncepcji czas na realizację dokumentacji projektowej i uzyskanie niezbędnych decyzji budowlanych, do powstania stadionu konieczne będzie również pozyskanie miasto Kraków dotacji zewnętrznych – zapowiada Dominik Jaśkowiec.

Według radnego przyszły rok powinien pozwolić na stworzenie projektu budowlanego i załatwienie wszelkich formalności. Jaśkowiec twiedzi, że koszt budowy nie powinien przekroczyć kilkunastu milionów złotych - tak, jak w przypadku stadionu Prądniczanki.

Nowy zawodnik

Przy okazji warto poinformować o nowym nabytku Wieczystej. We wtorek klub poinformował, że podpisał dwuletni kontrakt z Denysem Favorovem. – Urodzony 1 kwietnia 1991 roku zawodnik do tej pory występował w lidze ukraińskiej. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 80 meczów, zdobywając 8 goli. Ostatnio był zawodnikiem Zorii Ługańsk – przybliża sylwetkę piłkarza strona klubowa.