Trener Cracovii zostaje, będzie zmiana w Garbarni

Jacek Zieliński pozostanie trenerem Cracovii fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Jacek Zieliński o rok przedłużył umowę z ekstraklasową Cracovią. W spadkowiczu z II ligi Garbarni dłużej nie będzie pracował Maciej Musiał.

62-letni Zieliński pracuje w klubie z ulicy Kałuży od listopada 2021 roku. W czasie swojej drugiej przygody z krakowskim klubem zajął z drużyną dziewiąte i siódme miejsce. Jego przyszłość w Cracovii nie była pewna, bo prezes Janusz Filipiak rozważał inne opcje i trener pojechał na urlop bez nowej umowy. Podpisał ją dopiero po powrocie, o czym klub i sam zainteresowany poinformowali 5 czerwca.

Ostrożne wypowiedzi

Kontrakt nie jest długi, obowiązuje tylko do końca zbliżającego się sezonu, który wystartuje 22-23 lipca. Zieliński ostrożnie wypowiada się o celach na kolejne rozgrywki.

– Teraz zajęliśmy siódme miejsce, więc pasowałoby pójść w górę, natomiast konkretne cele będą zależeć od kadry. Odeszło czterech zawodników, doszło kilku młodych. Poczekajmy na rozpoczęcie treningów, aż się zacznie „kręcić” okienko transferowe – mówi szkoleniowiec w rozmowie z klubowymi mediami.

– Chcielibyśmy spełnić marzenia wielu tysięcy kibiców Cracovii i zagrać o miejsca gwarantujące występy w europejskich pucharach i dać im taki prezent. Tak będziemy chcieli zrobić, ale obecnie nie składam takich deklaracji, bo musimy zobaczyć kadrę drużyny. Mamy licencję z nadzorem finansowym, a to wiąże się z pewnymi obostrzeniami. Niedługo siądziemy z panem profesorem i porozmawiamy jak to ma wszystko wyglądać. Chwila spokoju nie zawadzi – dodał.

– Cieszymy się, że trener Zieliński zostaje z nami. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na koniec przyszłego sezonu uplasować się na jak najwyższej pozycji – powiedział Stefan Majewski, wiceprezes MKS Cracovia SSA i dyrektor sportowy.

Pasy wznowią treningi 22 czerwca w okrojonym składzie, bez ośmiu reprezentantów. Ci zawodnicy dołączą do pozostałych dopiero 2 lipca, gdy zespół wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy.

Odejście Musiała

Nie wiemy jeszcze, czy po spadku z II ligi Garbarnia będzie w stanie spiąć budżet, by występować w III lidze. Niewykluczone, że postawi na wychowanków i przystąpi do IV ligi. Pewne jest natomiast, że drużyny nie poprowadzi Maciej Musiał. Trener, który prowadził Brązowych od 2021 roku, zapowiadał taki ruch w rozmowie z naszym portalem: