Wisła Kraków. Środkowy pomocnik rozpoczął testy medyczne, nowy dyrektor wstąpił do Socios

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

27-letni Igor Sapała ma zostać pierwszym zawodnikiem zakontraktowanym przez Wisłę Kraków przed rundą wiosenną w I lidze. Na przeszkodzie mogą stanąć już tylko wyniki testów medycznych.

Zimą klub z ulicy Reymonta chce nieco odchudzić kadrę z zawodników, którzy niewiele dają drużynie. Chce także sprowadzić trzech-czterech jakościowych graczy, z którymi w składzie zamierza od drugiego weekendu lutego gonić rywali, by rozbrat z ekstraklasą nie trwał dłużej niż rok. Wzmocnienia wymagają lewa obrona i skrzydła, przyda się także większa rywalizacja w środku pola. Żaden z czwórki: Ivan Jelić Balta, Vullnet Basha, Kacper Duda i Patryk Plewka nie rozegrał równej rundy jesiennej. Od podpisania umowy ze środkowym pomocnikiem (może grać na pozycji 6 i 8) Igorem Sapałą, który od ponad trzech miesięcy jest bez klubu, mają się przy Reymonta zacząć zimowe przetasowania. Jeżeli poniedziałkowe badania nie wykażą nic niepokojącego, 27-latek ma podpisać umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Pięć lat z sukcesami w Rakowie

W tym sezonie Sapała zagrał w trzech lipcowych meczach Rakowa Częstochowa. Zaliczył epizod w meczu o Superpuchar, a także łącznie 87 minut w spotkaniach eliminacji Ligi Konferencji Europy i ekstraklasy. Z obecnym liderem ligi rozstał się 1 września, rozwiązując kontrakt za porozumieniem stron. Pod wodzą trenera Marka Papszuna (który w szczycie formy zawodnika mówił, że nadaje się on do reprezentacji) rozegrał w ciągu pięciu lat 116 spotkań. W 2019 roku świętował z Medalikami awans do ekstraklasy. Później miał wkład w wywalczenie dwóch tytułów wicemistrza Polski, dwóch Pucharów Polski i Superpucharu Polski. 

W I lidze, do której niedługo wróci, ma na koncie 34 występy dla Rakowa, Ząbkovii i GKS-u Katowice. Ostatnio jego kariera wyhamowała, a przyczyną była także dziwna kontuzja. Mowa o narośli pod stopą, którą zwalczał dwoma zabiegami. Na przełomie 2021 i 2022 roku problem wykluczył go z gry aż na 144 dni.

Kiko Ramirez członkiem Socios Wisła Kraków

W ubiegłym tygodniu Wisła ogłosiła, że były trener pierwszej drużyny Kiko Ramirez wrócił do klubu w roli dyrektora sportowego. W ostatnich dniach Hiszpana nie było jeszcze w Polsce. Zdążył już zapunktować u kibiców, dołączając jako członek do stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Fot. Twitter
Fot. Twitter