Wisła wypożyczyła do innego klubu zawodnika z wysokim kontraktem. W środę zagra kolejny mecz kontrolny

Dor Hugi fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Krakowskiemu klubowi w końcu udało się wypchnąć Izraelczyka Dora Hugiego. Skrzydłowy zagra w Bnei Sachnin co najmniej do końca tego sezonu.

27-letni Hugi trafił na Reymonta przed sezonem 2021/2022, który skończył się spadkiem z ekstraklasy. Klub próbował namówić zawodnika na rozstanie, ponieważ nie potrafił za bardzo pomóc drużynie asystami i bramkami, za to miał jeden z wyższych kontraktów w zespole. Do tego umowa została podpisana na bardzo długi okres, do 30 czerwca 2024 roku. Izraelczyka nie przekonała do zmiany nawet decyzja Jerzego Brzęczka, który w I lidze wpuścił go na boisko dopiero w 11. kolejce. Radosław Sobolewski dawał mu więcej szans, ale ten wciąż nie powalał na kolana na drugim poziomie rozgrywkowym.

Hugi zagra w Bnei Sachnin

Pod koniec roku nazwisko Hugiego znalazło się na liście ośmiu zawodników, z którymi Wisła w najbliższym czasie nie wiąże planów. Izraelczyk rozpoczął z kolegami zimowe przygotowania, a 7 stycznia wyleciał na obóz w Turcji, by być gotowy do ewentualnego transferu do innego klubu. Pojawiały się informacje o zainteresowaniu Beitaru Jerozolima, jednak ostatecznie zawodnik trafił do innej ekstraklasowej drużyny w swojej ojczyźnie – Bnei Sachnin. Umowa wypożyczenia będzie obowiązywać do 31 maja 2023. 

27-latek rozegrał dla Wisły 40 spotkań, strzelił jednego gola i zanotował sześć asyst. W I lidze miał tylko jedno kluczowe podanie w spotkaniu przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Po rozegraniu 17 kolejek Bnei Sachnin zajmuje 10. miejsce w tabeli z 17 punktami. W pięciu ostatnich spotkaniach nowa drużyna Hugiego zdobyła tylko punkt. Kolejne rozegra 21 stycznia z Sekcia Nes Cijjona.

Kolejny sparing już w środę

18 stycznia Wiślacy rozegrają trzeci sparing w czasie obozu w Antalyi. O godzinie 15 czasu polskiego zmierzą się z drużyną Szachtara Donieck do lat 20.