Wygrany sparing i nowy obrońca w Cracovii. Błyskawiczna decyzja i długi kontrakt

Pasy, jeszcze bez reprezentantów krajów, ale z nowymi graczami w składzie, pokonały w sparingu Polonię Bytom 2:1. W jej barwach w nowym sezonie zagra 21-letni Bartosz Biedrzycki, pozyskany z Polonii Warszawa.

Uniwersalny piłkarz, który może obsadzić w Cracovii pozycję lewego obrońcy lub wahadłowego, dołożył w poprzednim sezonie cegiełkę do utrzymania w I lidze Polonii Warszawa. Wystąpił w 33 meczach, strzelił trzy bramki i miał cztery asysty.

Chce wnieść szybkość i dynamikę

Pasy podpisały długą, trzyletnią umowę z 21-latkiem i zabezpieczyły sobie możliwość przedłużenia współpracy o kolejne dwa lata. Młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał w kadrze do lat 20 sześć meczów, a interesowały się nim też inne polskie kluby. Rywalizację wygrała Cracovia, a defensor cieszy się z przebiegu rozmów, które przebiegły błyskawicznie.

– Jest to dla mnie duże przeżycie. Wszystko działo się w piątek wieczorem, od rana byłem już w Krakowie i podpisałem kontrakt. Jestem najszczęśliwszy – mówi Biedrzycki przed klubową kamerą.

Wśród swoich atutów wymienia szybkość i dynamikę. Liczy, że podejmie walkę o miejsce w składzie już od pierwszej kolejki.

Bochnak bohaterem sparingu

Biedrzycki jest drugim letnim transferem Pasów. Razem z nowym bramkarzem, Jakubem Burkiem, wystąpił w drugiej połowie rozegranego w Rącznej sparingu z Polonią Bytom. Do przerwy Pasy przegrywały 0:1, a Karol Knap nie wykorzystał karnego po faulu na Patryku Makuchu.

Jedenastka, która grała po przerwie, była całkowicie odmieniona, z wieloma juniorami w składzie. Wynik meczu odwrócił Mateusz Bochnak, który w przeciągu trzech minut zdobył dwie bramki.

Cracovia. W poniedziałek zgrupowanie

W sparingu z drugoligowcem nie zagrali reprezentanci krajów, odpoczywali też Paweł Jaroszyński i Michał Rakoczy. Cała drużyna w poniedziałek wyjdzie na obóz przygotowawczy do Warki. Zgrupowanie potrwa do 10 lipca, a Pasy zagrają trzy sparingi. Rywalami będą Radomiak Radom (3.07), Omonia Nikozja (6.07), a trzeci przeciwnik pozostaje do ustalenia (10.07).

Cracovia – Polonia Bytom 2:1 (0:1)

Bramki: Bochnak (80., 83.) – Wojtyra (38.).

Cracovia: (I połowa) Madejski - Skovgaard, Glik, Ghița, Ólafsson, Sokołowski, Knap, Bochnak, Maigaard, Rózga (31. Bzdyl), Makuch. (II połowa) Burek - Pestka, Wójcik, Skovgaard (65. Czerwiński), Urban, Lachowicz, Tkaczuk, Biedrzycki, Mamroł, Bzdyl, Maigaard (65. Bochnak).