Zmiany w zarządzie Wisły. Od 1 sierpnia nowy prezes

Po prawej odchodzący prezes D. Błaszczykowski, po lewej jego następca W. Nowak fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński nie będą już zasiadać w zarządzie Wisły Kraków. Od 1 sierpnia stanowisko prezesa obejmie Władysław Nowak.

– W związku z degradacją drużyny Białej Gwiazdy do rozgrywek Fortuna 1. Ligi – wpływającą na funkcjonowanie klubu – zarząd pozostał na stanowisku do momentu uporządkowania bieżących spraw: sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z partnerami biznesowymi. W tym czasie przygotowano spółkę pod płynne przekazanie zadań osobie, która zostanie oddelegowana przez właścicieli TS Wisła Kraków SA do sprawowania funkcji prezesa – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Wisły Kraków.

Funkcję prezesa Dawid Błaszczykowski pełnił od 20 kwietnia 2020 roku, natomiast Maciej Bałaziński był wiceprezesem Wisły od 19 czerwca 2020 roku.

Od 1 sierpnia, jak zadecydowała rada nadzorcza klubu, na stanowisku prezesa zasiądzie Władysław Nowak. To prezes firmy budowlanej Nowak-Mosty, która od trzech lat sponsoruje Wisłę Kraków (m.in. jej logo znajduje się na koszulkach meczowych). Nowak jest także jednym z mniejszościowych udziałowców klubu.