Brzęczek o Brown Forbesie: Nie wykluczamy drastycznego ruchu

fot. Wisła Kraków/Krzysztof Kalinowski

– Ta sytuacja pokazuje, na kogo możemy liczyć, a na kogo nie – trener Wisły jest sfrustrowany postawą Felicio Browna Forbesa, który od poniedziałku zgłasza chorobę. Jerzy Brzęczek potwierdził też zainteresowanie tureckim napastnikiem Ademem Buyukiem.

Wisła ma spory problem ze strzelaniem goli (napastnik nie trafił do siatki w ligowym meczu od sześciu miesięcy), tymczasem drużyna nie może liczyć na Felicio Browna Forbesa, który ze wszystkich "9" znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu ma największy potencjał. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, Kostarykanin w drugim z kolei oknie transferowym chciał odejść do Chin, ale sprzedaż nie doszła do skutku. Klub w tej sytuacji też nie jest bez winy, bo po zgrupowaniu w Turcji pozwolił zawodnikowi na wyjazd do Niemiec, zamiast zobowiązać go do treningów w Polsce, by piłkarz mógł być przydatny drużynie.

Po Jerzym Brzęczku widać, że jest wzburzony zachowaniem napastnika i zdecydowanie cedzi słowa, by nie powiedzieć za dużo. Choć i tak jego komentarz jest mocny.

– Jestem coraz bardziej sfrustrowany i rozczarowany zachowaniem Forbesa. Jasno przekazałem moje stanowisko, a klub je zaakceptował. Felicio od poniedziałku jest chory… Nie chcę teraz tego komentować, ale to dla mnie trudna sytuacja. Pokazuje, na kogo możemy liczyć, a na kogo nie. Teraz najważniejszy jest sobotni mecz z Lechią, ale po nim musi nastąpić jakiś ruch. Niewykluczone, że drastyczny – podkreśla Brzęczek.

Turek na celowniku

W ostatnich godzinach okna transferowego krakowski klub pozyskał środkowego pomocnika Marko Poletanovica i napastnika/skrzydłowego Elvisa Manu. Ten pierwszy jest gotowy do gry od początku, z kolei Holender nie jest optymalnie przygotowany fizycznie.

WP Sportowe Fakty poinformowały, że do Wisły może dołączy turecki napastnik Adem Buyukiem, który jest bez klubu. Trener potwierdza, że klub rozmawia z 35-latkiem, który jest wolnym zawodnikiem po rozwiązaniu umowy z Yeni Malatayspor (w tym sezonie 21 występów, pięć goli i dwie asysty w tureckiej ekstraklasie).

– Prowadziliśmy rozmowy przed zamknięciem okienka, byliśmy zainteresowani. Opcja pozostaje, ale ewentualne decyzje zostawiam na czas po meczu w Gdańsku – zaznacza.

W poniedziałek Wisła wyjechała na zgrupowanie do miejscowości Tleń – niedaleko Grudziądza, gdzie grała w Pucharze Polski, i Gdańska. To właśnie tam drużyna przygotowywała się do sobotniego spotkania, które rozpocznie się o godzinie 20.