Comarch Cracovia kompletuje kadrę. Niedługo zacznie przygotowania „na sucho”

Kilka dni temu umowę przedłużył Stepan Csamango fot. Cracovia.pl

15 zawodników liczy obecnie kadra wicemistrzów Polski w hokeju na lodzie. Ostatnio umowę przedłużył czeski napastnik Stepan Csamango.

W kolejnym sezonie w Pasach będą grać także czołowa postać walki o medal - bramkarz Dienis Pieriewozczikow, obrońcy Ales Jezek, Jakub Saur, Jiri Gula, Martin Dudas (kapitan zespołu) i napastnik Damian Kapica, najlepiej punktujący zawodnik minionych rozgrywek. Skład uzupełniają młodzi Polacy, urodzeni w roku 2000 i młodsi.

Aktualnie w kadrze 12-krotnych mistrzów Polski jest 15 zawodników. Wszyscy, którzy mają ważne kontrakty w przyszłym tygodniu rozpoczną przygotowania w Krakowie.

– Na początku będą to treningi „na sucho” w siłowni – informuje Łukasz Sikora z biura prasowego Cracovii.

– Cały czas budujemy zespół i myślę, że do połowy następnego miesiąca uda się skompletować 80 procent drużyny – dodaje Rudolf Rohaczek, trener Comarch Cracovii.

Puchar Kontynentalny w Europie

Wicemistrzostwo Polski uprawnia Cracovię do gry w Pucharze Kontynentalnym, ale na razie nie możemy mówić o konkretach. W klubie czekają na komunikat Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Rywali w hokejowej Lidze Mistrzów poznali za to mistrzowie z Jastrzębia-Zdroju. JKH GKS zagra jesienią w silnej grupie H z Red Bull Salzburg, HC Bolzano i Frisk Asker.

 

 

 

comments powered by Disqus