II i III liga: Zima zatrzymała Hutnika, Wieczysta idzie jak burza, Garbarnia wciąż czeka

Prowadzona od dziewięciu ligowych meczów przez Sławomira Peszkę Wieczysta odniosła piąte zwycięstwo z rzędu i wygrała pierwszą część sezonu w grupie IV III ligi. Garbarnia w końcowych minutach straciła wygraną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Poziom wyżej spotkanie Hutnika nie odbyło się z powodu boiska zasypanego śniegiem.

W weekend zespoły z II i III ligi miały inaugurować rundę rewanżową lub kończyć jesienną. Nie wszystkie wybiegły na boisko, bo czasem przeszkodziła w tym pogoda.

Skra Częstochowa – Hutnik Kraków. Spotkanie odwołane

Do takiej sytuacji doszło pod Jasną Górą, gdzie na stadionie ze sztuczną murawą Hutnik miał zagrać ze Skrą Częstochowa. Gospodarze odśnieżali płytę, ale niespełna 20 minut przed planowanym rozpoczęciem sędzia Kornel Paszkiewicz w porozumieniu z delegatem zdecydowali o odwołaniu meczu. Na razie nie został ustalony nowy termin jego rozegrania. Być może stanie się to jeszcze w tym roku, w środku tygodnia. 29 listopada Lech II Poznań podejmie Olimpię Elbląg w spotkaniu przełożonym z powodu powołania zawodników gospodarzy do reprezentacji.

W terminarzu II ligi na ten rok są jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. 25 listopada Hutnik ma podjąć Radunię Stężyca, a 2 grudnia wybrać się na stadion Zagłębia II Lubin.

Tabela II ligi. Źródło: 90minut.pl

III liga. Wieczysta najlepsza po pierwszej rundzie

Szybciej na zimową przerwę udadzą się zespoły grające w III lidze, które właśnie osiągnęły półmetek zmagań. Mistrzem rundy jesiennej została Wieczysta, która uzyskała trzy punkty więcej od Avii Świdnik. Podopieczni Sławomira Peszki rozbili 5:1 zespół ze Starachowic, który bardzo dobrze radzi sobie jako beniaminek. Pierwszego gola kibice zgromadzeni na obiekcie przy ulicy Chałupnika obejrzeli dopiero w 39. minucie, gdy Manuel Torres zagrał do Michała Fidziukiewicza. Napastnik wyszedł w pierwszym składzie po miesiącu gry jako zmiennik i strzelił szóstego gola w sezonie.

Po przerwie Star szybko wyrównał. Przy próbie Szymona Stanisławskiego świetnie interweniował Patryk Letkiewicz, ale po rożnym i wybiciu piłki przed pole karne Michał Wcisło ograł rywala, a potem ładnie kopnął z kilkunastu metrów i po raz drugi w tym spotkaniu bramkarz nie miał szans. Krakowianie odpowiedzieli kilkadziesiąt sekund później. W „szesnastce” znalazł się Jacek Góralski, zwiódł dwóch graczy i z bliska strzelił pierwszego gola w nowych barwach. Wieczysta nie oddała już tego prowadzenia. „Walec” Peszki przejechał się po rywalach jeszcze trzy razy, rozmiary zwycięstwa zwiększyli Torres, Denys Faworow i Dawid Kiedrowicz.

Świetny bilans Sławomira Peszki

Nowy trener prowadził zespół w dziewięciu meczach, a jego bilans to siedem wygranych i dwa wyjazdowe remisy. Zwycięstwo ze Starem Starachowice było już piątym tryumfem z rzędu. Dzięki temu Wieczysta została mistrzem jesieni z dorobkiem 38 punktów. Rok temu o tej porze miała na koncie 34.

U siebie Żółto-czarni mogą się pochwalić kompletem ośmiu wygranych. Jeżeli nie chcą sobie popsuć tej statystyki, 25 listopada muszą pokonać zamykające tabelę Karpaty Krosno.

Wieczysta Kraków – Star Starachowice 5:1 (1:0)

Bramki:
Fidziukiewicz (39.), Góralski (53.), Torres (76.), Faworow (86.), Kiedrowicz (90.) – Wcisło (52.).

Tabela III ligi. Źródło: 90minut.pl

III liga. Garbarnia Kraków straciła dwa punkty

Ósme miejsce po pierwszej części sezonu zajmują zawodnicy spadkowicza z II ligi. Brązowi byli o krok od drugiego zwycięstwa z rzędu. O podziale punktów z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry. Zespoły nie były zgodne co do słuszności decyzji sędziego, ale szansy po rzekomym faulu na Dominiku Pisarku nie zmarnował Łukasz Mazurek II.

Trzy inne gole także padły w drugiej połowie. Wynik otworzył Ilia Tymoszenko, po kilku minutach wyrównał Kacper Durda. Napastnik Garbarni zaliczył także asystę przy trafieniu na 1:2 Daniela Morysa, która ostatecznie nie zapewniło krakowianom trzech wyjazdowych punktów. Czekają na nie od 23 sierpnia i będą mieli szansę wyzerować licznik dni bez wygranej w delegacji 25 listopada, kiedy zagrają na wyjeździe z Unią Tarnów.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Garbarnia Kraków 2:2 (0:0)