Niższe ligi. Cracovia II, Garbarnia, Hutnik i Wieczysta zaczną sezon u siebie

Ptak na murawie stadionu Garbarni. Niedługo ustąpi miejsca piłkarzom fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Wieczysta Kraków, absolutny debiutant w III lidze, w pierwszy weekend sierpnia podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. U siebie sezon zaczną także rezerwy Cracovii. Garbarnia i Hutnik wystartują w II lidze już za tydzień – również na boiskach w Krakowie.
W tym roku, ze względu na nietypowy termin rozgrywania mistrzostw świata, trzy ligi ze szczebla centralnego startują w tym samym terminie. Na zakończenie 1. kolejki ekstraklasy Cracovia zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (18 lipca o godzini 19), a Wisła zacznie pierwszoligowe zmagania od domowego meczu z Sandecją Nowy Sącz (16 lipca o godzinie 17.30).

Jedyny sparing Hutnika przed ligą

W II lidze, po wycofaniu Wigier Suwałki, wciąż mamy dwie drużyny. Hutnik, który skorzystał na problemach rywali, szykuje się do startu w ekspresowym tempie. Jedyny sparing przed inauguracją rozgrywek czeka go w sobotę z Garbarnią. Mecz ten będzie zamknięty dla kibiców i dziennikarzy. Duma Nowej Huty o pierwsze punkty powalczy 16 lipca, gdy o godzinie 17 na Suchych Stawach zmierzy się z Lechem II Poznań. Dzień później Brązowi przy ulicy Rydlówka podejmą Motor Lublin (spotkanie rozpocznie się o godzinie 13, transmisja w TVP Sport).

Pierwsze derby, we wrześniu, zorganizuje Garbarnia (w 9. kolejce). Rewanż w Nowej Hucie w kwietniu (26. kolejka).

Wieczysta zacznie u siebie

8 lipca poznaliśmy terminarze III ligi. W grupie IV mamy dwóch przedstawicieli – Cracovię II i beniaminka Wieczystą Kraków. Pasy, z których odszedł trener Piotr Giza, zaczną od meczu ze Stalą Stalowa Wola. Żółto-czarnych na początek czeka domowe starcie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dokłade terminy spotkań zostaną dopiero ustalone.

Pierwsze derby zostaną rozegrane we wrześniu (7. kolejka), drugie na wiosnę (24. kolejka). Gospodarzem pierwszych została Wieczysta.