Nowa hala na os. Piastów gotowa przed terminem [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad pół roku krócej, niż przewidywała umowa trwała budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 89 na os. Piastów. To drugi obiekt sportowy otwarty w Mistrzejowicach w tym roku.

Od 2 lutego działa kryta pływalnia przy SP nr 144 na os. Bohaterów Września. Obiekt jest oddalony się niespełna kilometr od otwartej 6 lutego hali sportowej przy SP nr 89 na os. Piastów. Budowa trwała od 6 czerwca 2022, a więc niespełna dwa lata. Pochłonęła ponad 19 mln zł.

Hala sportowa na os. Piastów

Centrum obiektu stanowi hala z polem gry o wymiarach 39,3 na 26,10 m do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i futsal, którą będzie można podzilić na trzy sektory - każdy z pełnowymiarowym placem do gry w siatkówkę. Na parterze znajdą się dwie sale fitness.

Projekt przygotowała arch. Joanna Kołodziej, wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem.

Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl


Nowe hale sportowe w Krakowie

W tym roku miasto planuje oddać 16. i 17. halę sportową wybudowaną pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej. Dobiegają końca inwestycje przy VIII Liceum Ogólnokształcącym (ul. Grzegórzecka, dzielnica Grzegórzki) i na terenie XXX LO (os. Dywizjonu 303, dzielnica Czyżyny. W drugiej lokalizacji powstaje hala sportowo-widowiskowa, ponieważ w ofercie placówki znajdują się klasy taneczno-teatralne. Do dyspozycji będzie około 700 miejac dla widowni na parkiecie oraz stałych i rozkadanych trybunach. W ramach inwestycji powstaje także czterotorowa bieżnia o długości 60 metrów i boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej.

W tym roku ZIS planuje ogłosić przetargi na budowę hali przy Szkoły Podstawowej nr 85 na os. Złotego Wieku w Mistrzejowicach i sali rehabilitacyjno-sportowej dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy alei Dygasińskiego w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice