Nowa impreza na stadionie Cracovii. Zlot kolekcjonerów pasiastych pamiątek

fot. cracovia.pl

11 czerwca na obiekcie przy ulicy Kałuży odbędzie się I Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Cracovii. Impreza potrwa w godzinach 11-17, wstęp wolny.

Zlot jest jednym z elementów przypadających w czerwcu obchodów 117. rocznicy powstania krakowskiego klubu. Wydarzenie organizuje Cracovia, ale bezcenne jest zaangażowanie kibiców i kolekcjonerów, którzy wcześniej mogli zgłosić swój udział. Dzięki nim będzie można podziwiać unikalne przedmioty, często z prywatnych kolekcji, które kibice gromadzili przez dziesięciolecia.

Dokumenty z prywatnych zbiorów legendy klubu

Będą to setki odznak, proporczyki, koszulki, pamiątkowe medale, vlepki, książki i wiele innych przedmiotów związanych z Cracovią. Po raz pierwszy publicznie zostaną udostępnione  odnalezione niedawno dokumenty z prywatnych zbiorów Józefa Kałuży. Będzie też można zobaczyć, jak w latach osiemdziesiątych powstawały programy meczowe — od odręcznego szkicu, poprzez technologie drukarskie do efektu finalnego włącznie, a to dzięki zachowanym zbiorom jednego z czołowych członków Koła Sympatyków KS Cracovia.

Kolekcjonerzy zaprezentują unikalne fotografie, programy meczowe oraz bilety. Będzie też można zobaczyć ogromną księgę w skórzanej oprawie, którą ufundowali kibice ze Stowarzyszenia Cracovia Old School.

Zlot odbędzie się 11 czerwca od godziny 11 do 17 na stadionie Cracovii (zaplecze trybuny D, wejście od placu przy ulicy Kałuży 1).