Obiekty Garbarni znów tętniły życiem. Młodych piłkarzy odwiedził „Młody Lew” [ZDJĘCIA]

fot. Garbarnia Kraków

13 czerwca stadion Garbarni po raz drugi w tym roku był areną turniejów z okazji jubileuszu stulecia. Na boiskach zaprezentowali się chłopcy z kategorii wiekowych U-7 i U-11.

Jednym z ważniejszych punktów obchodów stulecia RKS Garbarnia jest rywalizacja dzieci i młodzieży na obiektach przy ulicy Rydlówka. W minioną niedzielę miała miejsce druga odsłona cyklu turniejów.

Co ważne, w porannym turnieju drużyn do lat 7 nie była prowadzona klasyfikacja. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. W zmaganiach wzięły udział dwie drużyny gospodarzy, Nadwiślanka Nowe Brzesko, Prądniczanka Kraków, Kolejarz Prokocim, Aserek Team, Dalin Myślenice i Polonia Kraków.

W spotkaniach nie brakowało emocji oraz radości ze zdobywanych bramek. Podczas boiskowych zmagań drużynom towarzyszył „Młody Lew”, czyli maskotka RKS Garbarnia, z którą na sam koniec rozgrywek drużyny zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

– Ten turniej, jak i inne z całego cyklu, to świetne połączenie zabawy, rywalizacji sportowej z obchodami jubileuszu stulecia naszego klubu. W tej grupie wiekowej jest to zabawa, która przygotowuje zawodników do dalszych, intensywnych treningów w kolejnych grupach wiekowych – powiedział Maciej Gój, trener młodych zawodników gospodarzy.

Po południu rozpoczęła się uroczysta ceremonia otwarcia drugiego turnieju w kategorii wiekowej U-11. Drużyny rozegrały po siedem spotkań, które trwały po 15 minut. Najlepsza okazała się Pogoń Kraków. Królem strzelców turnieju został Jakub Jędrszczyk z Garbarni, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Franciszka Kozaneckiego z Radziszowianki, natomiast statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do reprezentującego barwy Dalinu Miłosza Czopa.

Końcowa klasyfikacja:

1. Pogoń Kraków

2. Garbarnia Kraków

3. Dalin Myślenice

4. Radziszowianka Radziszów

5. Milenium Skawina

6. Prądniczanka Kraków

7. Krakus Swoszowice

8. Tramwaj Kraków