Plany Wieczystej na letnie przygotowania i cele transferowe znów robią wrażenie [AKTUALIZACJA]

Michał Mak (pierwszy z lewej) zagra w Wieczystej? To wychowanek Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Latem zespół Franciszka Smudy uda się na obóz w Austrii, w trakcie którego zagra z bardzo znanymi rywalami z Hiszpanii i Włoch oraz drużyną z Czech. Serwis transfery.info poinformował, że klub chce ściągnąć dwóch zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w ekstraklasie!

Klub z ulicy Chałupnika jeszcze nie wie, w której lidze będzie grał za kilka tygodni. Naszpikowany gwiazdami zespół bez problemów (tylko jedna porażka) wygrał rywalizację w jednej z dwóch małopolskich grup IV ligi i czeka na baraże o III ligę z rezerwami Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Pierwszy mecz już w sobotę o godzinie 15 w Krakowie, a rewanż na boisku rywala we wtorek o godzinie 17.

Bez względu na to, co wydarzy się w najbliższych dniach, żółto-czarni przedstawili plany na letnie przygotowania. Bogate, na poziomie zespołów z ekstraklasy, do czego wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Po meczu w Niecieczy piłkarze rozjadą się na krótkie urlopy i wznowią przygotowania 11 lipca. Cztery dni później będą już w austriackim Fugen. W czasie zagranicznego zgrupowania rozegrają cztery sparingi. Nazwy trzech przeciwników są już znane, to Real Mallorca (16. zespół hiszpańskiej La Liga), Genoa (19. zespół włoskiej Serie A, który spadł do niższej ligi) i Dynamo Czeskie Budziejowice (6. drużyna czeskiej 1. Ligi).

Po powrocie do Krakowa (23 lipca) żółto-czarni na własnych obiektach przygotowywać się będą do startu rozgrywek ligowych.

Ofensywa transferowa


W zespole Wieczystej roi się od głośnych nazwisk, byłych graczy z ogromnym doświadczeniem w ekstraklasie, ligach zagranicznych i reprezentacjach. Na początku czerwca krakowianie poinformowali, że od 1 lipca ich zawodnikiem będzie lewy obrońca Adrian Klimczak. 25-latek został kupiony z pierwszoligowego Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym od czterech i pół roku grał w ekstraklasie i I lidze. Podpisał trzyletnią umowę z opcją przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

Dorobek Klimczaka w ekstraklasie to 21 meczów. 120 występów ma na koncie 34-letni środkowy obrońca Błażej Augustyn, a 154 31-letni skrzydłowy Michał Mak. Serwis transfery.info uważa, że ich dołączenie do Wieczystej jest bardzo prawdopodobne. Augustyn w poprzednim sezonie grał w Jagiellonii Białystok, a Michał Mak w Górniku Łęczna.

Aktualizacja, godzina 20:50: Wieczysta potwierdziła pozyskanie Augustyna. Związał się z klubem roczną umową z opcją przedłużenia.