Wisła z kompletem punktów, Legia w opałach

fot. materiały prasowe
Ampfutboliści Wisły Kraków wygrali komplet spotkań w inauguracyjnym turnieju Amp Futbol Ekstraklasy. Broniąca tytułu Legia Warszawa po pierwszym weekendzie traci do krakowian pięć punktów.

Piłkarze po amputacjacch rozpoczęli sezon miesiąc później niż pierwotnie planowali. Inauguracja w Bielsku-Białej została przełożona na inny termin i pierwsze ligowe mecze odbyły się w Poznaniu. W meczach na własnym terenie zachwycili piłkarze Warty. Zmagania rozpoczęli od zwycięstwa 5:0 nad Widzewem Łodź, dzięki czemu odnieśli najwyższą wygraną w historii swoich występów w Amp Futbol Ekstraklasie.

Zieloni przegrali dwa mecze, w tym jeden minimalnie z liderem rozgrywek – Wisłą Kraków. Biała Gwiazda strzeliła tylko jednego gola, bo świetnie w bramce spisywał się Przemysław Nadobny, który obronił dwa rzuty karne. Wicemistrzowie Polski wygrali w Poznaniu wszystkie mecze i są pierwszymi liderami Amp Futbol Ekstraklasy. Co więcej, bramkarze Wisły (Igor Woźniak i Marek Zadębski) nie dali się pokonać puścili ani razu. Krystian Kapłon został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Fot.: materiały prasowe
Fot.: materiały prasowe


Znak ostrzegawczy dla Legii Warszawa

– Jeszcze wiele pracy przed nami, ale komplet punktów to dobry początek w drodze po mistrzostwo – mówi Przemysław Świercz, obrońca Wisły, który w niedzielę obchodził urodziny. Lepszego prezentu niż komplet zwycięstw nie mógł sobie wymarzyć.

Najbardziej rozczarowani wyjechali z Poznania piłkarze Legii Warszawa. Obrońcy tytułu znaleźli się w sporych opałach, ponieważ już po pierwszym turnieju tracą pięć punktów do lidera, z którym przegrali bezpośredni mecz. Legii nie udało się również pokonać Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała, a mur obronny Warty skruszyła dopiero w końcówce spotkania. Turniej w Poznaniu musi być sygnałem ostrzegawczym dla stołecznego zespołu, który 21 maja rozpocznie w Turcji rywalizację w Lidze Mistrzów.

Kolejnym wyzwaniem dla części ampfutbolistów będzie towarzyski dwumecz reprezentacji Polski z Turcją, mistrzem Europy. Spotkania odbędą się 8 i 9 maja na stadionie Prądniczanki w Krakowie.

– Ogromnie się cieszę na myśl o meczach z Turcją. W budowaniu formy na mistrzostwa ważna jest każda minuta spędzona na boisku, dlatego mecze Amp Futbol Ekstraklasy również przekładają się na jakość drużyny narodowej - podkreśla Świercz.

Wyniki Wisły Kraków Amp Futbol w Poznaniu:

Wisła Kraków – Widzew Łódź 2:0  
Bramki: Grygiel (3.), Kapłon (29.).

Wisła Kraków – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 5:0  
Bramki: Kapłon (16., 23., 33.), Fajtanowski (20.), Grygiel (28.).

Warta Poznań – Wisła Kraków 0:1
Bramka: Rosiek (9.).

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0
Bramka: Grygiel (37.).