Znamy szczegóły letnich planów Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni, że latem Pasy wyjadą na obóz w Słowenii. Tak jak informowaliśmy, zespół nie bedzie trenował w Radenci, ulubionym miejscu Michała Probierza.

W sobotni wieczów Cracovia opublikowała plan przygotowań do sezonu 2021/2022. Zespół pojawi się w Krakowie i Rącznej, gdzie korzysta z nowoczesnej bazy, 14 czerwca. Dzień później zawodników czekają testy wydolnościowe.

W Rącznej zespół Michała Probierza zagra sparingi z zespołami z Czech. Pierwszym rywalem będzie czwartoligowy MFK Frydek-Mistek (23.06), a kolejnym drugoligowy Fotbal Trzyniec (26.06).

Okres od 28 czerwca do 9 lipca 14. zespół poprzednich rozgrywek spędzi na obozie w Moravskich Toplicach, niewielkiej miejscowości w Słowenii znanej z uzdrowisk. W czasie zgrupowania Cracovię czekają cztery sparingi, między innymi z Mariborem (wicemistrz Słowenii) Partizanem Belgrad (wicemistrz Serbii).

Po powrocie do Polski, a przed rozpoczęciem walki o ligowe punkty (23-25 lipca) Pasy spradzą formę z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, która jest o krok od bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Mecz zaplanowano na 16 lipca.

Dwie nowe twarze

Dotąd Cracovia ogłosiła pozyskanie dwóch zawodników wzmacniających środek obrony i atak. Umowy podpisali Jakub Jugas i Filip Balaj.