Niespodziewany zwrot akcji. Musiał jednak nie poprowadzi Wieczystej

Trener Maciej Musiał fot. Garbarnia Kraków

Maciej Musiał otrzymał propozycję pracy w Wieczystej, ale w tym tygodniu nadal prowadził treningi Garbarni, z którą ma ważny kontrakt. Dopiero po ewentualnym porozumieniu między klubami, szkoleniowiec będzie mógł zmienić pracodawcę. O tym jak wygląda sytuacja, mówi Katarzyna Woyda, dyrektor zarządzający Garbarni.

AKTUALIZACJA, godzina 19:35: Maciej Musiał zrezygnował z oferty prowadzenia Wieczystej.

Pojawiły się spekulacje dotyczące przenosin trenera Macieja Musiała do KS Wieczysta Kraków. Jak wygląda sytuacja z trenerem Garbarni?

Katarzyna Woyda, dyrektor zarządzający Garbarni: Na tę chwilę trener Maciej Musiał otrzymał propozycję pracy w Wieczystej. Wszystkie zainteresowane strony mają świadomość, iż trenera wiąże z Garbarnią kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Po analizie sytuacji i po rozmowach ze sztabem szkoleniowym zarząd RKS Garbarnia podjął decyzję, że przystąpi do negocjacji z przedstawicielami KS Wieczysta.

Skoro Garbarnia zdecydowała o przystąpieniu do negocjacji, to oznacza, że oczekuje od Wieczystej wykupienia kontraktu trenera Musiała. Czy ustalona została już jakaś kwota?

To oczywiste w tej sytuacji. Nie mogę zdradzić oczekiwanej kwoty, a jedynie powiedzieć, że będzie ona znacząca, nawet jak na warunki ekstraklasy. Wynika to z tego, iż trener Maciej Musiał i prowadzony przez niego sztab jest olbrzymią wartością naszego klubu i dużą częścią ambitnego projektu, który prowadzi Garbarnia. Zarząd jest do tej pory bardzo zadowolony ze współpracy z trenerem, który posiada odpowiednie kompetencje do realizacji postawionych przed nim celów i w pełni je realizuje. KS Wieczysta musi się liczyć, iż ewentualne przejście trenera wiążę się z rekompensatą straty tak dobrego szkoleniowca i bardzo poważnego utrudnienia w realizacji ambitnego projektu.

Jak szybko może wyjaśnić się kwestia ewentualnej zmiany przynależności klubowej trenera Musiała?

Na tyle na ile jestem zorientowana, w środę zostaną przekazane warunki finansowe ewentualnego przejścia trenera do Wieczystej Kraków. Tak naprawdę od tej pory wszystko jest w rękach pana Wojciecha Kwietnia.

W ferworze medialnego zamieszania jak obecnie wyglądają przygotowania do sobotniego meczu z Hutnikiem?

Jak pan sam widzi, trener obecnie prowadzi zajęcia i przygotowuje się normalnie do sobotniego derbowego meczu Garbarni Kraków z Hutnikiem. Trener Musiał jest profesjonalistą i na pewno całe to zamieszanie nie przeszkodzi mu w przygotowaniu drużyny do tego ważnego dla nas meczu.

---

Smuda rozstał się z Wieczystą. Niezadowalający początek sezonu

W poniedziałek pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że nowym trenerem beniaminka III ligi Wieczystej Kraków ma zostać dobrze znany w Krakowie Maciej Musiał. Tego samego dnia klub z ulicy Chałupnika potwierdził rozstanie z Franciszkiem Smudą, który stracił pracę po przeciętnym początku sezonu – Wieczysta w pięciu meczach zdobyła osiem punktów i – co najważniejsze – nie prezentowała formy faworyta do kolejnego awansu.

Wieczysta zapowiedziała, że wkrótce przedstawi nowego trenera zespołu, a do tego czasu obowiązki Smudy przejmie jego asystent Rafał Jędrszczyk. On też poprowadzi drużynę w zaplanowanym na środowe popołudnie meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko Raduni Stężyca, ponieważ dotąd działaczom nie udało się porozumieć z Garbarnią w sprawie przejścia Musiała do Wieczystej.