Garbarnia znalazła następcę Łukasza Surmy

fot. Garbarnia Kraków
Związany przez lata z Wisłą Kraków Maciej Musiał, poprowadzi w nowym sezonie drugoligowy zespół Brązowych. Będzie to pierwsza praca 44-latka w roli pierwszego trenera.

W czwartek zakończenie współpracy z Maciejem Musiałem ogłosiło Zagłębie Sosnowiec. Szkoleniowiec był tam asystentem Kazimierz Moskala, a wcześniej pracował w jego sztabie w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz i Łódzkim Klubie Sportowym. 

Maciej jest synem Adama Musiała, legendarnego obrońcy reprezentacji Polski i Wisły, i bratem sędziego międzynarodowego – Tomasza. Przez lata był związany z Białą Gwiazdą jako zawodnik drużyn młodzieżowych i drużyny futsalu, dyrektor akademii Białej Gwiazdy w Towarzystwie Sportowym, kierownik drużyny, członek sztabu pierwszej drużyny i szkoleniowiec rezerw.

Musiał zastąpi Łukasza Surmę, których w dwóch sezonach zajmował z Garbarnią siódme miejsce w II lidze. Podpisał umowę do końca przyszłego sezonu, z opcją przedłużenia o rok.

Były trener Brązowych, Łukasz Surma, był m.in. na rozmowach w Ruchu Chorzów, ale nie porozumiał się z władzami Niebieskich. 

comments powered by Disqus