Strażak Rączna nie mógł korzystać z bazy Cracovii. „Kombinowaliśmy całą zimę”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ośrodek Cracovii w Rącznej został otwarty początkiem roku, ale miejscowy klub, któremu już pięć lat temu obiecywano korzystanie z infrastruktury, dopiero po burzy w Internecie otrzymał telefon z informacją o zgodzie na przeprowadzenie treningu i organizację meczu. – W przyszłym tygodniu mamy podpisać dokumenty – mówi nam Stanisława Suchan, prezes Strażaka.

W styczniu 2016 roku gmina Liszki wydzierżawiła Cracovii osiem hektarów terenu w Rącznej. Powstała tam ośrodek treningowy Pasów, z którego piłkarze korzystają od stycznia. Początek inwestycji był końcem boiska i baraków, które służyły za szatnię miejscowego klubu Strażak. Mieszkańcy nie narzekali na taki obrót spraw, bo wielokrotnie publicznie zapewniano, że klub z A klasy będzie mógł korzystać z ośrodka, czyli trenować i rozgrywać spotkania, gdy ten będzie już gotowy.

Boisko Strażaka Rączna przed inwestycją Cracovii
Boisko Strażaka Rączna przed inwestycją Cracovii


Ośrodek otwarty, Strażak bez dostępu

Początkiem 2021 roku do Cracovia Training Center wprowadzili się piłkarze Pasów, ale dla amatorów drzwi były zamknięte. – Kombinowaliśmy całą zimę. Korzystaliśmy między innymi z orlika w Zabierzowie – mówi LoveKraków.pl Stanisława Suchan, prezes Strażaka.

W tym tygodniu w Internecie pojawił się post, w którym użytkownik Podnośnik Mikrokoparka Sroka napisał, że w umowie między gminą i Cracovią nie znalazł się zapis o użyczaniu obiektu wybudowanego przez Cracovię Strażakowi Rączna. Takich informacji było więcej.

Stanisława Suchan nie kryje, że nastawienie Cracovii zmieniło się po nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych.

Obietnica

– Na dziś problem się rozwiązał, bo właśnie zadzwonił pan, że w czwartek wchodzimy na trening, a w niedzielę na mecz ligowy. W rozmowach uczestniczy przede wszystkim gmina, bo to ona wydzierżawiła ten teren Cracovii. Co będzie dalej, okaże się w przyszłym tygodniu. Mamy deklarację, że zostaną podpisane odpowiednie dokumenty – podkreśla prezes Strażaka.

Sprawę skomentował również rzecznik prasowy Cracovii, choć pytanie zostało skierowane do wiceprezesa i trenera pierwszego zespołu Michała Probierza.

– Strażak Rączna będzie trenował dwa razy w tygodniu na obiekcie Cracovia Training Center o godzinie 20:15 i rozgrywać swoje mecze – zapewnił Przemysław Staniek.

Dodał, że w środę odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne.